Blogi

Uue kutsika kojutoomine

13.01.2020

Uue kutsika kojutoomine (Healthy Paws)

Kennelist, kust te oma uue kutsika saate, antakse teile tavaliselt natuke lemmikloomatoitu kaasa. Kui kavatsete minna sellelt toidult üle Healthy Paws kuivtoidu peale, siis soovitame seda teha järsult, kohe peale eelmise toidu lõppemist. Kui teie kutsikal läheb kõht lahti esimestel päevadel kui ta teie juures on, siis see on tavaliselt tingitud kodu muutumisega kaasnevast stressist. Järgige pakendi tagaküljel olevat toitmisjuhist ning kui iganes ebameeldiv see võib tunduda, hoidke silm peal koera väljaheidetel. Kui esimesed paar junni on kõvad ja lõpus pehme vedelam, on see indikatsiooniks, et koer saab liiga palju toitu ja vähendage natuke toidukogust.

Kutsikate kuivtoidu retseptid on välja töötatud luude kasvu toetavalt. Kutsikate toidus on tähtis fosfori ja kaltsiumi omavaheline suhe. Fosfor lõhustab kaltsiumi ja see on oluline aju ja silmade funktsioonide arenguks. Mis järgi jääb, toetab luude kasvu. Tasakaalustatud kutsika toidus peaks olema fosfori ja kaltsiumi suhe 1:1,2.

Healthy Paws kutsikatoidu koostisosad toetavad kasvava kutsika puusa- ja teisi liigeseid. Briti kalkuniliha ning õlide ja mineraalide segu selles toidus on rikas DHA poolest, mis toetab aju ja silma funktsioone. Healthy Paws hüpoallergeenne retsept sobib ideaalselt teie kutsika tundliku kõhu jaoks. Toidus sisalduvad köögiviljad, maitsetaimed ja puuviljad on looduslikult kõrge C-vitamiini ja antioksüdantide poolest ning toetavad immuunsüsteemi. Ainuke valguallikas toidus muudab selle hästi seeditavaks ja väga maitsvaks. Tavaliselt peaksite kutsikat söötma neli korda päevas kuni 12 nädalat ja seejärel vähendage toidukordi kolmele korrale päevas. 16 nädala järgselt toitke kaks korda päevas. Koer teeb suurt häda tavaliselt kaks korda päevas. Reegel on, et mida väiksem on väljaheide, seda parem on, sest toidu head omadused on siis hästi kehasse imendunud.

Kutsikad liiguvad täiskasvanud loomale mõeldud toidule erinevas vanuses sõltuvalt tõust. Näiteks Jack Russell on valmis 8 kuuselt täiskasvanute toidule üle minema, Great Dane14-kuuselt. Suurtel tõugudel ei olegi päris juunior perioodi, kahe aastaselt sobib neile anda juba seeniorite toite. Põhimõtteliselt võib lõpetada kutsikatoidu andmise kui koer on saavutanud oma kasvu ja hakkab kaalus juurde võtma.

Oluline on meeles pidada, et kutsikad peavad läbima "kondise" perioodi, nii et ärge muretsege, et peate toitma suuremaid portsjoneid. See on osa loomulikust protsessist, nagu teismelise iga inimestel. Me käime läbi sama etapi. Mõnikord võivad omanikud piinlikkust tunda, et nende kutsikas näeb kõhetu välja, eriti labradorid. Lihtsalt nende luud peavad arenema enne kui nad saavutavad oma lõpliku kehakaalu.

Mida iganes teete, ärge kindlasti lisage kuivtoidule kana või muud liha. Liha on täis fosforit, mis omastab kaltsiumi. Liiga palju fosforit vähendab head kraami kuivtoidus, mis peaks minema kutsika luudesse. Nii on oht tekitada  koerale metaboolse luuhaiguse probleeme tulevikus. Kui söödate täiendavalt liha, siis peate lisama ka täiendavalt kaltsiumi, milleks sobib näiteks mõni Healthy Paws konservtoit. Kui kutsikas peab kaalus juurde võtma, siis toida vähe korraga ja tihedamalt selle asemel, et palju korraga.

Enamik kutsikaid hakkab uude koju lahkuma peale 8-nädalaseks saades. Edukaks üleminekuks soovitame teil mõni päev enne seda jätta emale nt sall või padi vms sarnast, et kutsikal oleks midagi uude kohta kaasa võtta, mis lõhnaks ema järgi.

Kutsikad nutavad alati oma esimesel õhtul uues kodus. Kui annate neile kvaliteetset toitu, ei teki neil kõhukrampe ning nad rahunevad varsti maha ja hakkavad end turvaliselt ja kindlalt tundma.

Kutsikapuur/kast võib olla hea asi, kui seda õigesti kasutada - kasti tuleks kasutada preemiana ja rahuliku kohana, kuid pidage meeles, et see on koera koht, mitte teie laste! Hoidke lapsed sellest eemal, nii et koer tunneks end alati turvaliselt, toitke ja hoidke mänguasju seal. Pange tekk üle selle, et see oleks teie kutsika jaoks eriline ruum.

Putukavalgulised toidud on lemmikloomadele paremad kui steik

03.10.2019

BBC keskkonna analüütik Roger Harrabin on välja andnud mitmeid artikleid putukate kasutamisest lemmikloomatoitudes. Üks neist lugemiseks siin. Videos külastab Ta Protix tehast Hollandis, mille lõpptoodangut – putukproteiini kasutatakse BugsforPets koeratoitudes.

Artikkel koos videoga Protix tehasest inglise keeles siin: https://www.bbc.com/news/science-environment-49450935?fbclid=IwAR1-ig0NGf1XEXRONDZ6bDk7qQRT8Mp5benGoDBwO_wfhve0dvj1j5Q7VIE

Järgnevalt pet.ee poolne vaba tõlge artikli tekstile:

Loomaarstid kutsuvad üles loomaomanikke toitma oma koeri ja kasse putukaterikka dieediga. Briti veterinaaria assotsiatsiooni (BVA) sõnul võivad mõned putukapõhised toidud olla lemmikloomadele paremad kui maitsev steik.

Loomaarstid eeldavad teatavat reserveeritust lemmikloomade omanikelt kuid uuringute kohaselt võiksid paljud leppida putukapõhise toiduga. Idee toetajate sõnul on putukavalk tavapärase lemmikloomatoidu jaoks keskkonnasõbralikum alternatiiv.

BVA president Simon Doherty ütles BBC News'ile: “Putukate valkude kasutamisel lemmikloomade toidus on tõeliselt põnev tulevik. "See on fantastiline võimalus - putukate uurimine pakub alternatiivseid allikaid mõnele toitainete koostisosale, mida kasutame lemmikloomatoitudes." Ta ütles, et hädavajalik on leida toiduallikad, mis ei kurna maad, raiska vett ega õhuta kliimamuutusi ning lisas, et parem on liha sööta inimestele kui lemmikloomadele.

Putukaid kasutatakse laialdaselt kalafarmides ja linnukasvatusettevõtetes ning mõned Ühendkuningriigi ettevõtted müüvad juba lemmikloomatoitu, milles on kuni 40% putukavalku.

Hr Doherty sõnul võib putukavalk eriti meeldida kasside taimetoitlastest omanikele, sest kassid vajavad asendamatut aminohapet nimega tauriin - mida leidub lihas, kalas ja putukates. "Te tapaksite ikkagi putukaid, kuid mõne taimetoitlase arvates on see aktsepteeritavam kui lehmade või kanade tapmine," ütles ta.

Mis kasu on putukate valgust?

Tehistingimustes kasvatatud putukavalk on kasvatatud tüüpiliselt inimeste toidujäätmete peal. Protixi - Hollandi ettevõtte, kes väidab, et nad on maailma suurim putukafarm, hinnangul kasutavad putukapõhised toidud veiselihaga võrreldes 2% maismaast ja 4% vett kilogrammi valgu kohta. Firma sõnul saab 1 tonni putukaid kasvatada 20 ruutmeetril 14 päevaga. Putukad ei vaja väetist ega pestitsiide ning nende heitkogused on väga madalad. Vastsete väljaheited toodavad toitainerikkat väetist, mis ei ole saastunud plastifragmentidega. Sellest võiks olla ka laiemat majanduslikku kasu. Putukate lemmikloomatoitu panemine võimaldab rupsi - siseorganeid nagu süda ja kopsud - eksportida Ida-Aasiasse, kus BVA sõnul on suur nõudlus.

Protixi asutaja Kees Aarts: „Ülemaailmselt me soojendame atmosfääri ja kasutame maad. Kuid samuti peame toitma kasvavat ja valku vajavat elanikkonda. Peame tegema midagi teistmoodi - ja putukad on siin osaks lahendusest. ”

Arvatakse, et lemmikloomad tarbivad maailmas kuni 20% kogu lihast. BVA leiab, et see arv on madalam - umbes 12%. Hr Doherty sõnul kohtlevad paljud inimesed lemmikloomi oma pereliikmetena. Nad ütleksid, et kui nad saavad endale lubada praadi, siis miks nad ei peaks seda lubama oma kassidele ja koertele? Tegelikult on oht, et tipptasemel liha ei ole toitainete poolest tasakaalus. Parem on osta tasakaalustatud lemmikloomatoitu (sõltumata sellest, kas see sisaldab putukaid või mitte), ”ütles ta.

Kui kallis on putukapõhine toit?

Praegu on mõni putukapõhine toit Ühendkuningriigis kallim kui lemmikloomatoidu luksusbrändid ja kuni neli korda kallim kui säästutooted. Yora – üks putukvalgu tootjatest sõnul oli putukafarmide projekteerimine ja ehitamine kulukas, tehnoloogia oli alles noor ning konkurents ja tootmismahud olid madalad. 

Ettevõtte pressiesindaja Will Bisset väitis, et tema välja töötatud toit oli omaniku südametunnistusele hea. "Kui olete taimetoitlane nagu mina, peate maadlema oma põhimõtete ja teadmisega, et tegelikult peavad koerad ja kassid sööma lihast lähtuvat dieeti," sõnas ta."Lemmiklooma toitmine putukatel põhineva valguga lahendab dilemma toitainete ja taimetoitluse vahel." Tema sõnul kasvatatakse putukate vastseid rangete loomade heaolu standardite kohaselt. Enne putukate jahvatamist jahutati need sekundi murdosa jooksul talveunerežiimi.

Kas koertele ja kassidele meeldib putukapõhine toit?

Lühikese (ja mitte teadusliku) külastuse jooksul pargis leidsime rohkesti koeri, kes olid valmis putukate toitu sööma. Kas omanikud on valmis sama meelsasti selle hinda alla neelama, on teine küsimus.

Bugs for Pets toidud ja maiused on müügil ka Eestis. tutvu valikuga siin: https://www.pet.ee/et/b/bugsforpets

Putukvalguline koeratoit - uus generatsioon mõistab iseenesest

18.07.2019
Putukvalguline koeratoit - uus generatsioon mõistab iseenesest

BugsForPets on Hollandist pärit perefirma, kus maailmast hoolivad ja rohelist jalajälge austavad kaks õde on välja töötanud koeratoidud, mis põhinevad putukproteiinil. Tegu on maailmas esimeste julgetega, kes väärtustavad lemmiklooma toidu valmistamisest tekkivat ökoloogilist jalajälge ning värske joogivee kvaliteeti. Ambitsioonikate õdede maailmavaadet on muutnud BugsForPets koeratoidu loomise suunas teadmine, et putukad vajavad eksisteerimiseks kõige vähem puhast joogivett. Nimelt 1 kg putukvalgu tootmiseks kulub kõigest 8 liitrit vett. Kana lihast 1kg valgu tootmiseks kulub 1250 liitrit puhast joogivett, veiselihast 1kg valgu tootmiseks kulub 8350 liitrit vett.

Kellele ja miks, kas tõesti on see võimalik, et koer saab vajaliku energia ja toitained putukvalgulisest toidust?
Vastus neile je veel paljudele küsimusele - JAH, koer saab kõik vajalikud toitained putukvalgul põhinevast koeratoidust kätte. Koer on elujõuline ja vitaalne.

Bugs for Pets Pressed Chunk

Bugs for Pets Pressed Chunk

 

7 põhjust, miks valida putukproteiinil põhinev koeratoit:

1. HÄSTI SEEDUV
Putukproteiin on väga hästi seeditav ja sobib erinevate nahaprobleemidega koertele.

2. JÄTKUSUUTLIK & ÖKOLOOGILINE
Putukate kasutamine toidu valmistamiseks vähendab oluliselt tootmise ökoloogilist jalajälge.

3. KÕRGE OMASTATAVUS
Kombinatsioon kergesti seeditavatest koostisainetest kindlustab kõrge toitainete omastatavuse.

4. LAURIINHAPE
Putukates sisalduv lauriinhape võitleb edukalt võimalike mürgiste mikroorganismidega.

5. TERAVILJAVABA
Gluteenitalumatuse ja tundliku seedimisega koertele mõeldes valmistatud ilma teraviljata.

6. ÜKS VALGUALLIKAS
Ainult putukad! See teeb just selle toote ideaalseks koertele, kellel on allergiad loomsete valgude suhtes.

7. HÜPOALLERGEENNE
Aitab eemal hoida levinud allergeene allergiate või toidutalumatuse korral. Samuti sobib välistava dieedina.

 

Bugs for Pets Crunchy Chunk

BugsforPets koeratoitudes kasutatavad putukad kasvatatakse Euroopas. Peamiselt kasutatakse Hermetica Illucens ehk paremini tuntud kui "Must sõdur" või must kärbes. Nendel putukatel on kõrge toiteväärtus ning need sisaldavad palju asendamatuid aminohappeid ja anti-mikroobseid rasvhappeid. Putukproteiin on väga hästi seeduv, sisaldades olulisi aminohappeid ning häid küllastunud ja küllastumata rasvhappeid, mõjub see hästi soolestiku mikrofloorale. Hea soolestiku tervis peegeldub koera üldises tervises ning suurepärases läikivas karvkattes.

„Black Soldier Fly“ ehk musta kärbse vastsete toiduks on ainult taimne tooraine ja neid kasvatatakse GMP (Good Manufacturing Practice) + sertifitseeritud ettevõte poolt, mis on heaks kiidetud Hollandi toidu- ja ravimiameti poolt. Kasutatavad toormaterjalid sisaldavad tavaliselt palju niiskust, nagu näiteks peediviljaliha ja putukad kasutavad seda niiskust kasvamiseks. Teravilju ja maisi toidus ei kasutata.

Valikus on kaks retsepti, mis vastavad erinevatele vajadustele. „Pressed“ ehk Pressitud kuivtoit on nn. „probleemilahendaja“ ja „Crunchy“ ehk Krõbe kuivtoit on ideaalne jätkusuutlik igapäeva toit.

Pressitud kuivtoidu koostis on loodud nii, et koeral ei teki allergilist reaktsiooni, sest kasutatud on ainult putukate valku ja rasva. Seda toitu sobib kasutada edukalt ka nn elimineerimis-dieedina toidutundlikele koertele ja dieettoiduna, kuna selles on vähene rasva sisaldus.

Krõbe kuivtoit on kõrgema putukavalgu tasemega, ning see sobib ideaalselt jätkusuutlikuks igapäeva toiduks. See toit sobib aktiivsematele koertele ja kutsikatele alates 12 nädalast. Toidus on lisaks 2 rasva allikat - lõheõli ja hüdrolüüsitud kanarasv. Hüdrolüüsitud tähendab, et koertel ei teki sellele allergilist reaktsiooni, kuna rasvad on eraldatud oma algsest valguallikast. See tähendab, et toit on endiselt hüpoallergeenne, kuid „Pressitud“ retsept võib olla siiski tundlikumate koerte jaoks ohutum.

Tootja soovitab alati tundlike koerte omanikele kõigepealt proovida „Pressitud“ toitu, sest see on turvalisem valik. Hiljem on võimalik Krõbe toidu peale üle minna.

Bugs for Pets toitude ja maiuste valikuga saate tutvuda siin: https://www.pet.ee/et/b/bugsforpets

Registreeri end kasutajaks ja saad esimeselt ostult -20% soodustust kõikidelt täishinnaga toodetelt! Registreerimiseks vajuta SIIA