Uue kutsika kojutoomine

18.09.2021

Uue kutsika kojutoomine (Healthy Paws)

Kennelist, kust te oma uue kutsika saate, antakse teile tavaliselt natuke lemmikloomatoitu kaasa. Kui kavatsete minna sellelt toidult üle Healthy Paws kuivtoidu peale, siis soovitame seda teha järsult, kohe peale eelmise toidu lõppemist. Kui teie kutsikal läheb kõht lahti esimestel päevadel kui ta teie juures on, siis see on tavaliselt tingitud kodu muutumisega kaasnevast stressist. Järgige pakendi tagaküljel olevat toitmisjuhist ning kui iganes ebameeldiv see võib tunduda, hoidke silm peal koera väljaheidetel. Kui esimesed paar junni on kõvad ja lõpus pehme vedelam, on see indikatsiooniks, et koer saab liiga palju toitu ja vähendage natuke toidukogust.

Kutsikate kuivtoidu retseptid on välja töötatud luude kasvu toetavalt. Kutsikate toidus on tähtis fosfori ja kaltsiumi omavaheline suhe. Fosfor lõhustab kaltsiumi ja see on oluline aju ja silmade funktsioonide arenguks. Mis järgi jääb, toetab luude kasvu. Tasakaalustatud kutsika toidus peaks olema fosfori ja kaltsiumi suhe 1:1,2.

Healthy Paws kutsikatoidu koostisosad toetavad kasvava kutsika puusa- ja teisi liigeseid. Briti kalkuniliha ning õlide ja mineraalide segu selles toidus on rikas DHA poolest, mis toetab aju ja silma funktsioone. Healthy Paws hüpoallergeenne retsept sobib ideaalselt teie kutsika tundliku kõhu jaoks. Toidus sisalduvad köögiviljad, maitsetaimed ja puuviljad on looduslikult kõrge C-vitamiini ja antioksüdantide poolest ning toetavad immuunsüsteemi. Ainuke valguallikas toidus muudab selle hästi seeditavaks ja väga maitsvaks. Tavaliselt peaksite kutsikat söötma neli korda päevas kuni 12 nädalat ja seejärel vähendage toidukordi kolmele korrale päevas. 16 nädala järgselt toitke kaks korda päevas. Koer teeb suurt häda tavaliselt kaks korda päevas. Reegel on, et mida väiksem on väljaheide, seda parem on, sest toidu head omadused on siis hästi kehasse imendunud.

Kutsikad liiguvad täiskasvanud loomale mõeldud toidule erinevas vanuses sõltuvalt tõust. Näiteks Jack Russell on valmis 8 kuuselt täiskasvanute toidule üle minema, Great Dane14-kuuselt. Suurtel tõugudel ei olegi päris juunior perioodi, kahe aastaselt sobib neile anda juba seeniorite toite. Põhimõtteliselt võib lõpetada kutsikatoidu andmise kui koer on saavutanud oma kasvu ja hakkab kaalus juurde võtma.

Oluline on meeles pidada, et kutsikad peavad läbima "kondise" perioodi, nii et ärge muretsege, et peate toitma suuremaid portsjoneid. See on osa loomulikust protsessist, nagu teismelise iga inimestel. Me käime läbi sama etapi. Mõnikord võivad omanikud piinlikkust tunda, et nende kutsikas näeb kõhetu välja, eriti labradorid. Lihtsalt nende luud peavad arenema enne kui nad saavutavad oma lõpliku kehakaalu.

Mida iganes teete, ärge kindlasti lisage kuivtoidule kana või muud liha. Liha on täis fosforit, mis omastab kaltsiumi. Liiga palju fosforit vähendab head kraami kuivtoidus, mis peaks minema kutsika luudesse. Nii on oht tekitada  koerale metaboolse luuhaiguse probleeme tulevikus. Kui söödate täiendavalt liha, siis peate lisama ka täiendavalt kaltsiumi, milleks sobib näiteks mõni Healthy Paws konservtoit. Kui kutsikas peab kaalus juurde võtma, siis toida vähe korraga ja tihedamalt selle asemel, et palju korraga.

Enamik kutsikaid hakkab uude koju lahkuma peale 8-nädalaseks saades. Edukaks üleminekuks soovitame teil mõni päev enne seda jätta emale nt sall või padi vms sarnast, et kutsikal oleks midagi uude kohta kaasa võtta, mis lõhnaks ema järgi.

Kutsikad nutavad alati oma esimesel õhtul uues kodus. Kui annate neile kvaliteetset toitu, ei teki neil kõhukrampe ning nad rahunevad varsti maha ja hakkavad end turvaliselt ja kindlalt tundma.

Kutsikapuur/kast võib olla hea asi, kui seda õigesti kasutada - kasti tuleks kasutada preemiana ja rahuliku kohana, kuid pidage meeles, et see on koera koht, mitte teie laste! Hoidke lapsed sellest eemal, nii et koer tunneks end alati turvaliselt, toitke ja hoidke mänguasju seal. Pange tekk üle selle, et see oleks teie kutsika jaoks eriline ruum.