Putukvalguline koeratoit - uus generatsioon mõistab iseenesest

18.09.2021
Putukvalguline koeratoit - uus generatsioon mõistab iseenesest

BugsForPets on Hollandist pärit perefirma, kus maailmast hoolivad ja rohelist jalajälge austavad kaks õde on välja töötanud koeratoidud, mis põhinevad putukproteiinil. Tegu on maailmas esimeste julgetega, kes väärtustavad lemmiklooma toidu valmistamisest tekkivat ökoloogilist jalajälge ning värske joogivee kvaliteeti. Ambitsioonikate õdede maailmavaadet on muutnud BugsForPets koeratoidu loomise suunas teadmine, et putukad vajavad eksisteerimiseks kõige vähem puhast joogivett. Nimelt 1 kg putukvalgu tootmiseks kulub kõigest 8 liitrit vett. Kana lihast 1kg valgu tootmiseks kulub 1250 liitrit puhast joogivett, veiselihast 1kg valgu tootmiseks kulub 8350 liitrit vett.

Kellele ja miks, kas tõesti on see võimalik, et koer saab vajaliku energia ja toitained putukvalgulisest toidust?
Vastus neile je veel paljudele küsimusele - JAH, koer saab kõik vajalikud toitained putukvalgul põhinevast koeratoidust kätte. Koer on elujõuline ja vitaalne.

Bugs for Pets Pressed Chunk

Bugs for Pets Pressed Chunk

 

7 põhjust, miks valida putukproteiinil põhinev koeratoit:

1. HÄSTI SEEDUV
Putukproteiin on väga hästi seeditav ja sobib erinevate nahaprobleemidega koertele.

2. JÄTKUSUUTLIK & ÖKOLOOGILINE
Putukate kasutamine toidu valmistamiseks vähendab oluliselt tootmise ökoloogilist jalajälge.

3. KÕRGE OMASTATAVUS
Kombinatsioon kergesti seeditavatest koostisainetest kindlustab kõrge toitainete omastatavuse.

4. LAURIINHAPE
Putukates sisalduv lauriinhape võitleb edukalt võimalike mürgiste mikroorganismidega.

5. TERAVILJAVABA
Gluteenitalumatuse ja tundliku seedimisega koertele mõeldes valmistatud ilma teraviljata.

6. ÜKS VALGUALLIKAS
Ainult putukad! See teeb just selle toote ideaalseks koertele, kellel on allergiad loomsete valgude suhtes.

7. HÜPOALLERGEENNE
Aitab eemal hoida levinud allergeene allergiate või toidutalumatuse korral. Samuti sobib välistava dieedina.

 

Bugs for Pets Crunchy Chunk

BugsforPets koeratoitudes kasutatavad putukad kasvatatakse Euroopas. Peamiselt kasutatakse Hermetica Illucens ehk paremini tuntud kui "Must sõdur" või must kärbes. Nendel putukatel on kõrge toiteväärtus ning need sisaldavad palju asendamatuid aminohappeid ja anti-mikroobseid rasvhappeid. Putukproteiin on väga hästi seeduv, sisaldades olulisi aminohappeid ning häid küllastunud ja küllastumata rasvhappeid, mõjub see hästi soolestiku mikrofloorale. Hea soolestiku tervis peegeldub koera üldises tervises ning suurepärases läikivas karvkattes.

„Black Soldier Fly“ ehk musta kärbse vastsete toiduks on ainult taimne tooraine ja neid kasvatatakse GMP (Good Manufacturing Practice) + sertifitseeritud ettevõte poolt, mis on heaks kiidetud Hollandi toidu- ja ravimiameti poolt. Kasutatavad toormaterjalid sisaldavad tavaliselt palju niiskust, nagu näiteks peediviljaliha ja putukad kasutavad seda niiskust kasvamiseks. Teravilju ja maisi toidus ei kasutata.

Valikus on kaks retsepti, mis vastavad erinevatele vajadustele. „Pressed“ ehk Pressitud kuivtoit on nn. „probleemilahendaja“ ja „Crunchy“ ehk Krõbe kuivtoit on ideaalne jätkusuutlik igapäeva toit.

Pressitud kuivtoidu koostis on loodud nii, et koeral ei teki allergilist reaktsiooni, sest kasutatud on ainult putukate valku ja rasva. Seda toitu sobib kasutada edukalt ka nn elimineerimis-dieedina toidutundlikele koertele ja dieettoiduna, kuna selles on vähene rasva sisaldus.

Krõbe kuivtoit on kõrgema putukavalgu tasemega, ning see sobib ideaalselt jätkusuutlikuks igapäeva toiduks. See toit sobib aktiivsematele koertele ja kutsikatele alates 12 nädalast. Toidus on lisaks 2 rasva allikat - lõheõli ja hüdrolüüsitud kanarasv. Hüdrolüüsitud tähendab, et koertel ei teki sellele allergilist reaktsiooni, kuna rasvad on eraldatud oma algsest valguallikast. See tähendab, et toit on endiselt hüpoallergeenne, kuid „Pressitud“ retsept võib olla siiski tundlikumate koerte jaoks ohutum.

Tootja soovitab alati tundlike koerte omanikele kõigepealt proovida „Pressitud“ toitu, sest see on turvalisem valik. Hiljem on võimalik Krõbe toidu peale üle minna.

Bugs for Pets toitude ja maiuste valikuga saate tutvuda siin: https://www.pet.ee/et/b/bugsforpets