Kuidas toita kassi?

20.05.2022
Kuidas toita kassi?

Kasside toiduvajadus sõltub nende vanusest, elustiilist ja spetsiifilistest iseärasustest, milledeks võivad olla näiteks rasvumine, steriliseerimine või toidutalumatus. Järgnevalt vaatame, milline on sobivaim viis kassi toitmiseks ja kuidas leida parim toit Sinu lemmiku tervisele ning maitsemeelele.

Millist toitu valida?
Toit on keha igapäevaste funktsioonide toimimiseks hädavajalik. Oluline on, et kass saaks kvaliteetset ja tasakaalustatud toitu ja võtta arvesse iga looma eripära. Pro-Nutrition on loonud lemmiklooma toiduvajaduste arvutamiseks mugava kalkulaatori. Vaata järgi, milline toit Sinu lemmikule sobib- SIIT. Kalkulaator on inglise keelne.


Erinevalt koertest ei suuda kassid toota tauriini. Tauriin on  rasvhape, mis on looma heaolu ja hea tervise jaoks hädavajalik. Seetõttu sisaldavad kõik Pro-Nutritioni kassitoidud nii lisatud tauriini kui ka tauriini, mis sisaldub looduslikes toorainetes, nagu näiteks lihas ja kalas.

Kassid on lihasööjad, seetõttu vajavad nad valgurikkamat toitu kui näiteks koerad. Kassidele ei tohi anda inimeste toidujääke, sest sageli sisaldavad need soola ja vürtse ning on termiliselt töödeldud. Küll aga võib kassidele anda toorest maitsestamata värsket liha ja kala. Samuti ei tohi kasse sööta koertele mõeldud toitudega, sest nende toitumisvajadused on erinevad. Kassid ei saa sealt vajalikke toitaineid kätte ja võivad isegi nälga jääda. Kindlasti peab kasside toit sisaldama ka taimseid komponente.

Kassid on altid kuseteede talitlushäiretele. Seetõttu on oluline hoida nende uriini pH-tase optimaalne. Õige pH aitab vältida uriinikivide teket. Kui aga kassil on juba neeruprobleemid, siis tuleks teda toita spetsiaalse toiduga. Selleks võib sobida Protect Cat Urinary täisväärtuslik dieettoit neeruprobleemidega kassidele. 

Kui palju toitu anda?
Kassid söövad tihti, kuid väiksemate portsjonite kaupa. Täiskasvanud kassile soovitatakse anda 2-3 väiksemat või 1 suur söögikord päevas. Söögiks peaks pakkuma konservi või värsket liha/kala. Söögikordade vahel peab kassil olema võimalus ka kuivtoitu kätte saada. Kuivtoitu soovitatakse hoida õhukindlas pakendis ja anda osade kaupa. Vastasel juhul kaotab see maitseid ja aroome ning võib minna niiskeks. Pidevalt peab olema kättesaadav ka puhas vesi. Veenõud tuleb pesta iga päev ja vahetada see värske vee vastu.


Väheaktiivse kassi toitmine
Kassi toitmisel tuleb jälgida ka tema liikumisharjumusi. Kui tegemist on tubase kassiga, siis sageli on tema liikumine piiratud.Urinary Vähese aktiivsuse ja/või ülekaalu korral tuleb anda väiksemaid portsjoneid ja vajadusel eritoitu. Näiteks ülekaalulistele kassidele välja töötatud Protect Cat Obesite on madala kalorsusega, kuid aitab säilitada lihasmassi.

Kassid on maitse- ja toitumisharjumuste suhtes väga tundlikud ning mõnikord on nende harjumusi väga raske muuta. Pro-Nutritioni toodete valikust leiad palju erimaitselisi toite, et rahuldada ka kõige nõudlikuma kassi vajadusi.

Allikas: Pro-Nutrition
Tekst: Pet.ee