Koeraga reisimine: millega arvestada?

07.07.2022
Koeraga reisimine: millega arvestada?

Suvi on traditsiooniliselt puhkuste aeg ning paljude jaoks on puhkuseks just reisimine. Miks mitte aga reisida oma neljakäpalise sõbraga!? Selles artiklis räägime sulle, millega peaks arvestama koeraga reisides.

Koeraga reisile minnes ära unusta…

Reisile minnes ära unusta kaasa võtta järgmisi asju:
- Vesi
- Toit ja snäkid
- Niisked taskurätikud
- Kauss
- Dokumendid
- Mänguasi ja/või lamamismatt/ koerapesa

Vesi olgu koeraga reisimisel alati kättesaadav

Joogivesi on üks olulisemaid asju, mida reisile kaasa võtta. Vett võta kaasa varuga nii enda kui ka oma lemmiku jaoks. Ning ära kindlasti unusta võtta kaasa ka joogikaussi. Eriti mugav on reisimisel kasutada silikoonist matkakaussi, mis ei võta palju ruumi.

Toit ja snäkid

koera jooginõuEnne reisi (aga ka reisi ajal) ei ole mõistlik eksperimenteerida koeratoiduga ja -snäkkidega. Võta kaasa toitu, mida sinu koer on viimasel ajal söönud ja millega ta on harjunud. Kui mingil põhjusel ei ole võimalik võtta kogu reisiks piisavat kogust toitu, siis jälgi, et toitu jätkuks vähemalt nendeks päevadeks, mil ees ootavad pikemad sõidud. Kohapeale jõudes saad osta oma lemmikule juba uut toitu, millega ta jõuaks tagasimineku ajaks ära harjuda.

Dokumendid koeraga reisimiseks

Enne koeraga reisile minekut uuri, mis nõuded kehtivad ühes või teises riigis. Üldjuhul saad koeraga reisida, kui sinu lemmikul on olemas Euroopa lemmikloomapass ja mikrokiip. Samuti peab sinu neljakäpaline sõber olema vaktsineeritud marutaudi vastu. Kui aga on plaan minna
Soome või Norra, siis peab koer saama alveokokk-paelussi vastast ravi[1] kuni 5 päeva enne riiki saabumist. Selle kohta peab olema ka Euroopa lemmikloomapassis märge.

Mänguasi või koerapesa

Pea meeles, et reisimine on sinu koera jaoks igal juhul stress. Selleks, et sinu neljakäpaline sõber naudiks reisi ja tunneks ennast ka võõras kohas hästi, võta kaasa ta lemmikmänguasi ja/või lamamismatt, mille peal ta kodus magab. Tuttavad asjad aitavad tal kiiremini kohaneda. koera lamamismatt

Pausid koeraga reisimisel

Planeeri pikemaid sõite mõistlikult. Tee iga 2-3 tunni tagant pause. See on vajalik nii sulle endale, kui ka sinu neljakäpalisele sõbrale. Pauside ajal saate jalutada, jalgu sirutada, vett juua ja puhata. Kui aega on rohkem, siis võite avastada tee peale jäävaid ilusaid kohti, millega teete oma reisi veelgi huvitavamaks.

Mõnusat reisi soovides
Kristina ja Volk[1] Nõue kehtib ka reisimisel Maltasse, Iirimaale ja Põhja-Iirimaale (2022)